Poznaj nas

Nasza Historia

W Barefoot Wine & Bubbly dotrzymujemy kroku naszym winogronom.

Jak zostać najpopularniejszą marką wina na świecie? Zacznijmy od tego, że wina nie można traktować zbyt poważnie. Wierzymy też, że jeśli idziesz za głosem serca, to nigdy nie trafisz na granice nie do przekroczenia.

Zaczynaliśmy, jak wielu gigantów, w garażu. To właśnie tam w 1965 r. Davis Bynum wyprodukował pierwsze wino Barefoot Bynum Burgundy. Nasza niekonwencjonalna nazwa wzięła się, jak nietrudno odgadnąć, od metody rozgniatania winogron bosymi stopami.

Przenieśmy się do 1986 r. Wszystko nabrało tempa, kiedy stery przejęli przedsiębiorcy z wizją, Michael Houlihan i Bonnie Harvey. To właśnie oni zmienili nazwę na Barefoot Cellars i wymyślili znak firmowy w postaci śladu stopy, którego używamy do dziś. Nazwa Barefoot Wine i nasz nieprzeciętny charakter zrobiły ogromne wrażenie na wielbicielach naszej marki.

Cokolwiek robisz, rób to z sercem.

Uwielbiamy produkować wino. Jednak pomaganie dobrym ludziom i wspieranie ich szczytnych celów daje nam jeszcze więcej radości. Prawdziwego rozpędu nabraliśmy w 1990 r., gdy Randy Arnold, pierwszy z Ambasadorów Barefoot Wine (AKA Barefooter),  dołączył do naszego zespołu.

Nasz międzynarodowy zespół Ambasadorów - Barefooterów tworzą pasjonaci, którzy reprezentują nas niosąc pomoc poprzez organizacje akcji charytatywnych, wspieranie inicjatyw lokalnych oraz współpracę z fundacjami i stowarzyszeniami.

Nie oceniaj wina po kolorze

Kiedy Jen Wall, winemakerka, dołączyła do naszego zespołu w 1995 r., Barefoot miał w swojej ofercie tylko cztery wina. Dziś nasza kolekcja w Polsce to 7 win oraz ponad 30 różnych win w Stanach Zjednoczonych, a każde z nich posiada unikalny i kolorowy odcisk stopy na etykiecie.

W 1998 r., czyli niedługo przed tym, jak świętowaliśmy nadejście millenium, wprowadziliśmy na rynek w Stanach Zjednoczonych wino musujące Barefoot Bubbly. Natomiast w 2013 r., pojawiło się nasze najnowsze wino Barefoot Refresh – lekki spritzer, który doskonale sprawdza się na wszelkiego rodzaju przyjęciach organizowanych na świeżym powietrzu.

Nam wino najlepiej smakuje na boso.

W 2005 r. osiągnęliśmy kolejny sukces, kiedy staliśmy się częścią E. & J. Gallo Winery. Kolekcja win Barefoot Wine & Bubbly zagościła na sześciu kontynentach. Tym samym staliśmy się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wina na świecie.

Ciężko nam uwierzyć, że za nami już 50 lat wyśmienitej zabawy. Przyszłość jest dla nas jasna: nadal będziemy wierzyć w dobre inicjatywy i je wspierać; tworzyć doskonałe wino, które najlepiej smakuje, kiedy pije się je bez krawata…

Barefoot White Zinfandel
Barefoot Pinot Grigio

Nasze wartości

Nie przestawaj wierzyć, że świat może być lepszym miejscem.

Nie ma nic lepszego, niż zmienianie świata na lepsze! Ponad 25 lat temu rozpoczęliśmy działania na rzecz realizacji szczytnych celów, kiedy Randy Arnold, pierwszy Barefooter, dołączył do naszego zespołu. Randy od zawsze wierzył w siłę Barefoota i wiedział, że razem jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy. Pomagał w realizacji naszych inicjatyw, współpracując z organizacjami non-profit w całym kraju. Zawsze podążał za głosem serca i nie zamierza tego zmieniać. My również.

Miłość do bliskich sprawia, że świat staje się lepszym miejscem.

Kilkanaście lat później, dzięki pomocy Barefooterów, wsparliśmy tysiące akcji charytatywnych na całym świecie.

Kim są zatem Barefooterzy? To nasz głos wśród lokalnych społeczności. Pasjonaci wina o wielkich sercach, którzy angażują się w inicjatywy w które wierzymy i podróżują po  świecie, aby opowiadać o Barefoot Wine & Bubbly.

Barefooterzy, tak jak nasze wina, różnią się charakterem, ale łączy ich jedno – świetnie się bawią, są zakręceni i działają na rzecz lokalnych społeczności.

Co sprawia, że serca Barefoot biją tak mocno? STOPAkrotna wdzięczność dla naszych miłośników!

Ten sukces nie byłby możliwy bez Was! Razem udało nam się stworzyć Barefoot. Cały czas jesteśmy na tropie dobrej zabawy i liczymy, że nasz ślad stopy pozostanie widoczny w wielu miejscach i społecznościach na całym świecie.

Wino dla wszystkich!

O gustach się nie dyskutuje. Jesteśmy dumni, że możemy tworzyć wino dla wszystkich. Wybierając swoje ulubione, kieruj się smakiem, nie zasadami i bądź na tropie dobrej zabawy! Nasze wina są skierowane do wszystkich miłośników wina - nieważne kim są, jakie mają poglądy i kogo kochają. Z dumą dołączamy do toastu i wspólnego świętowania z grupami LGBTQ.

Tak naprawdę chodzi o dobrą zabawę i bycie zakręconym

Pozostajemy wierni naszym przekonaniom, dlatego obiecujemy Wam, że staniemy na czubkach palców, aby nadal nie traktować wina zbyt serio. Chodzi przecież o dobrą zabawę z kieliszkiem wina w dłoni!

 

Nasza Winemakerka

Spełniamy nasze marzenia, butelka po butelce

Jennifer Wall pochodzi z Kalifornii, jest matką trójki dzieci i jedną z najczęściej nagradzanych winemakerów na świecie. Jest z nami od ponad 20 lat. Dołączyła do zespołu Barefoota tuż po skończeniu studiów biologicznych. Marzyła, żeby zostać lekarzem. Na szczęście dla nas, jedno winobranie wystarczyło, żeby zmieniła zdanie – w 1995 r. Jennifer dołączyła do nas jako główny winemaker. Każdego dnia sprawia, że z radością przychodzimy do pracy, bo Jen to wulkan energii i pomysłów!

Przez lata Jen pracowała nad całą kolekcją win, zaczynając od 4, a kończąc na ponad 30 winach. Nieważne, czy pracuje właśnie nad Barefoot Bubbly, Barefoot Refresh czy dopracowuje kupaż czerwony dla Barefoot Wine. Jennifer zawsze wykazuje się wrodzoną ciekawością świata i pomysłowością, stale motywując nas do działania.

Za co kochamy Jen? Bo zawsze pewnie idzie naprzód.

Zaangażowanie Jen nie pozostało niezauważone. Jej wina spokojne i musujące są nadal najlepiej oceniane i nagradzane w konkursach w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory otrzymała 2 000 medali, niezliczoną liczbę pochwał i, co najważniejsze, wsparcie miłośników Barefoot Wine na całym świecie.

Jen jest niezastąpiona w tworzeniu fantastycznych kompozycji naszych wspaniałych win, ale także dużo podróżuje, aby dzielić się wartościami Barefoota. Jest jednym z najdonośniejszych głosów w inicjatywach charytatywnych, które tak mocno wspieramy. Gdy jest w domu, w dolinie Sonoma w Kalifornii, otacza opieką lokalne stworzyszenia i organizacje typu Girl Scouts of America czy Catwalk for a Cure.

PS: Jen całym sercem rozumie nasze FOOTobsesje.

Jeden z naszych Barefooterów zaproponował dla Jen przezwisko – Pinky Toe - i tak już zostało.